PROGRAM GALI TAŃCA 2023

Plakat gali tańca
  1. Jazzy Funk 'Cardi B’ /3:03 

 Grupa Jazz Funk trenuje od dwóch lat w Jazzymotion. Inspiracją dla tej choreografii były dziewczyny z tej grupy. Mimo dużego przedziału wiekowego na treningach oraz poza nimi zespół jest bardzo zgrany, atmosfera zawsze jest pozytywna, a energia niesamowita. To najlepszy dowód na to, że ciężka praca i dyscyplina nie zawsze muszą iść w parze z nudą i monotonnymi schematami, a taniec to przestrzeń do rozwoju, zabawy i zawierania wyjątkowych znajomości.

 

Choreografia: Elwira Drobik 

  1. Jazzy 'Dark Side’ /2:05 

Grupa Jazzy na co dzień trenuje w stylach tańca współczesnego i modern jazz pod okiem Agnieszki Litman. To najstarszy stażem zespół reprezentacyjny w Jazzymotion Studio, który powstał już na początku istnienia szkoły. Co prawda skład zespołu uległ zmianie, ale dziewczyny mają spore doświadczenie taneczne i ogromne umiejętności.

 

’Dark Side’ to choreografia, której głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi widza na różne jakości ruchu w tańcu. Znajdziecie w niej elementy techniczne, bardzo plastyczny i płynny ruch, a także dynamiczne zatrzymania i akcenty. 

 

Choreografia: Agnieszka Litman 

 

  1. Kids miniformacja /2:41 

W dzisiejszym świecie ludzie są zaślepieni, nie zwracają uwagi na innych, są skupieni na sobie i swoich celach, lecz w życiu każdego z nas nadchodzi moment kiedy zdejmujemy opaskę z oczu i zaczynamy dostrzegać ludzi wokół. Dzięki temu możemy kochać, śmiać się i być blisko siebie. Najbardziej niewinnymi istotami na tym świecie są dzieci i to właśnie one pokażą nam, jak mało potrzeba, aby dostrzec innych. 

 

Choreografia: Kornelia Kunka

 

  1. Solo Maja Pietrzak /1:29 

Maja Pietrzak, solistka Jazzymotion Studio, na codzień tańczy w grupie średniozaawansowanej Modern Jazz. W swoim tańcu utrzyma spokojny klimat. Choreografia 'wspomnienia w deszczu’ to opowieść o złamanym sercu i wciąż jeszcze tlącej się nadziei.

 

Choreografia: Agnieszka Litman 

 

  1. Solo Gabriela Winiarska /1:37 

Gabriela na co dzień trenuje w grupie Musicalu oraz średnio zaawansowanej grupie modern jazz. Solówkę Gabrieli, jak sama mówi tancerka,  najlepiej określa cytat Edgar Allan Poe „Kruk”:

„Patrząc w ciemność tę głęboką, stałem ze zdumieniem w oku,

Sny śniąc, jakich nikt z śmiertelnych nie śmiał śnić; drżąc w zwątpień męce.” Resztę pozostawmy do interpretacji widza.

 

Choreografia: Agnieszka Litman, Kornelia Kunka, Gabriela Winiarska 

 

  1. Duet Modern Ewelina Merkisz i Wiktoria Kargul /2:15 

Ewelina i Wiktoria tańczą w grupie reprezentacyjnej Jazzy oraz w grupie średniozaawansowanej Modern Jazz. Ich duet przedstawia odwzorowanie toksycznych relacji międzyludzkich. Dwie osoby czasami żywią do siebie bardzo silne emocje: miłość na przemian z nienawiścią. Uzależnienie od siebie i manipulacja uniemożliwia uwolnienie się od siebie.

 

Choreografia: Elwira Drobik, Ewelina Merkisz, Wiktoria Kargul

 

  1. Sexy Dance formacja + miniformacja    /1:44  

Prezentacja grupy Sexy Dance bazuje na stylu, który jest bardzo kobiecy i zmysłowy. Jego podstawą jest technika tańca high heels (na szpilkach). Pięknie i komfortowo każdy może się czuć na swój sposób. Dziewczyny zaprezentują różne odsłony tego tańca oraz poczucia pewności siebie w ruchu. 

 

Choreografia: Elwira Drobik

 

  1. Sexy Dance duet Magda Belniak i Elwira Drobik      /1:38 

Magda współpracowała z Elwirą przez cały rok na zajęciach indywidualnych. Tak mówi o zajęciach: „Przyszłam na zajęcia z zamiarem zwiększenia swojej aktywności fizycznej poprzez formę, która mi odpowiada i którą bardzo lubię. Na początku wstydziłam się, że coś mi nie wychodz, że czegoś nie potrafię, ale z czasem moja pewność siebie wzrosła razem z poczuciem własnej wartości dzięki Elwirze, która mimo niedociągnięć w ruchach zawsze mnie wspierała i ciągnęła wyżej. Jestem wdzięczna, bo dzięki zajęciom mogę odciąć się od problemów i skupić w 100% na czymś, co sprawia mi prawdziwą radość. A wszystko pod okiem wspaniałej osoby, która zawsze wymyśla co raz to lepsze i wymagające choreografie”.

 

Choreografia: Elwira Drobik

 

  1. Jazzy Funk “Czystka”   /2:42 

Choreografia p.t. „Czystka” została stworzona na podstawie serii filmów „Noc oczyszczenia”. Zaczyna się strajkiem mieszkańców, który został przeprowadzony na skutek pomysłu stworzenia przez rząd nocy oczyszczenia. Jest to czas, w którym można popełniać wszelkie zbrodnie bez żadnych konsekwencji. Mimo sprzeciwu plan rządowy został wcielony w życie. Podczas godzin nocnych możemy zaobserwować różne reakcje ludzi na to wydarzenie. Czystkę rozpoczyna oraz kończy charakterystyczny alarm rozbrzmiewający w całym mieście. 

 

Choreografia: Elwira Drobik

 

  1. Modern Jazz OPEN 'Nightmares’ /2:27 

Każdego z nas dopadają na co dzień koszmary, czasem te prawdziwe senne mary, czasem życiowe trudności, z którymi musimy się zmierzyć. Ta konfrontacja bywa trudna, ale jej wynik nigdy nie jest przesądzony. Każdą przeszkodę możemy pokonać, tak samo jak z każdego koszmaru możemy się obudzić. 

 

Choreografia: Agnieszka Litman

 

  1.  Solo Aleksandra Kuzioła /1:22 

Ola jest tancerką grup Musical i średnio zaawansowanej Modern Jazz. Broadway jazz to styl, który daje możliwość pokazania swojej energii i elementów gry aktorskiej. To właśnie jest kluczem do tej solówki – wejście w teatralny styl prosto z największych musicalowych scen. To dynamiczne broadwayowe solo do piosenki „Everybody say yeah” z musicalu „Kinky boots”.

 

Choreografia: Agnieszka Litman

 

  1. Solo Sonia Prawicka ‘Don’t blame me’ /1:30

Sonia tańczy w grupie Średniozaawansowanej Modern Jazz. Solo, które wykona, czerpie z techniki tańca jazzowego. Choreografia opowiada o obsesyjnej fascynacji i uczuciu prowadzącym do szaleństwa, w którym mimo wszystko chcemy się zatracić.

 

Choreografia: Agnieszka Litman

 

  1. Jazzy 'Unforgiven’ /3:12 

Choreografia “Unforgiven” w wykonaniu grupy zaawansowanej Jazzy opowiada o ramach społecznych, w które jesteśmy z pokolenia na pokolenie wrzucani. Uczymy się ich i nawet próby uwolnienia się z tych schematów nie przynoszą efektów. Ostatecznie podporządkowanie się jest powszechne i mimowoli wpisujemy się w gotowe schematy, stając się ich częścią i przekazując je kolejnym pokoleniom. 

 

Choreografia: Agnieszka Litman

 

  1. Solo Maja Wojtyło ‘Lovely’ /1:23 

Maja trenowała w grupie dziecięcej i reprezentowała Jazzymotion Studio w zawodach w tym sezonie zarówno z grupą, jak i wykonując solówkę. Jej solowy występ najlepiej podsumowuje cytat: “Potrzebuję miejsca, aby się ukryć, ale nie mogę znaleźć takiego w pobliżu. Chcę poczuć, że żyję.” 

 

Choreografia: Kornelia Kunka, Maja Wojtyło

 

  1. Solo Ania Golec ‘Daj mi powód’ /1:13 

Ania to tancerka grupy dziecięcej, która reprezentowała Jazzymotion Studio na zawodach tanecznych w formacji. Jej solówka opowiada o tym, że czasem nie potrzebujemy dużo, żeby zmienić zdanie, ale potrzebujemy jednego dobrego argumentu. Ania przedstawi choreografię opowiadającą o znanym nam wszystkim rozdarciu między głosem serca a zdrowym rozsądkiem. 

 

Choreografia: Kornelia Kunka

 

  1. Solo Nina Kubiak ‘Motyl’ /1:26 

Nina była w tym roku tancerką grupy dziecięcej i reprezentowała Jazzymotion Studio na zawodach w grupie i solo. W choreografii „Motyl” pokaże nam, że każdy może rozwinąć swoje skrzydła. Będzie to historia o tym, że w delikatności i subtelności kryje się ogromna siła.

 

Choreografia: Kornelia Kunka

 

  1. Musical  “Dwie strony medalu” /10:00 

Krótki spektakl przedstawi dwie strony medalu. Z jednej strony zapatrzeni w siebie ludzie z tak zwanych “dobrych domów”, narzucający swoją wolę młodszym pokoleniom, bo przecież wiedzą lepiej. Jest tylko jedna właściwa droga w życiu – taka, jaką oni podążają. 

Z drugiej kobiety, które życie doświadczyło przykrościami aż za bardzo, które chwytały się brzytwy, byle tylko znaleźć ratunek. 

 

Scenariusz i choreografia: Kornelia Kunka

 

Przedstawione w spektaklu historie kobiet oparte są na faktach. 

Poniżej znajdą Państwo link do strony fundacji UNAWEZA, która daje skrzydła kobietom, którym życie je podcięło. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

 

  1. Solo Monika Basek
Choreografia: Monika Basek
  1. Solo Zuza Dzwonnik
Choreografia: Elwira Drobik
  1. Solo Daria Bogusz
Choreografia: Elwira Drobik, Daria Bogusz
  1. Solo Edyta Żmuda
Choreografia: Elwira Drobik, Edyta Żmuda
  1. Solo Monika Łukiewicz
Choreografia: Elwira Drobik
  1. Duet Monika Basek i Ania Szczepańska
Choreografia: Elwira Drobik

 

Grupa Jazz Funk przekaże trochę pozytywnej energii, prezentując się w solówkach oraz duecie, nad którymi dziewczyny pracowały przez ostatnie tygodnie. Pamiętajmy, że taniec to dobra zabawa, gdzie liczy się wsparcie oraz doping grupy.

 

Choreografia: Elwira Drobik

 

  1. Współczesny /2:14 

Grupa tańca współczesnego zaprezentuje choreografię, której tematem przewodnim jest upływający czas. Nie możemy go zwolnić ani przyspieszyć. Niezależnie co robimy, jesteśmy mu całkowicie podporządkowani i od niego zależni. 

 

Choreografia: Agnieszka Litman

 

  1. Solo Kornelia /1:54 

Kornelia jest instruktorką tańca Modern Jazz i tancerką grupy reprezentacyjnej Jazzy. W swojej choreografii szuka odpowiedzi na pytania:

Co my ludzie jesteśmy w stanie zrobić aby połączyć się z ukochaną osobą? Jakie ryzyko jesteśmy w stanie podjąć w chwilach desperacji lub rozpaczy, kierując się siłą miłości?

“Przejdę przez pole minowe, zaryzykuję wszystko żeby być blisko Ciebie.”

 

Choreografia: Kornelia Kunka

 

  1. Solo Agnieszka Litman /2:32 

Agnieszka jest założycielką Jazzymotion Studio, instruktorką tańca jazzoego, współczesnego i modern jazz. Tak mówi o swoim solowym występie:

Spełnianie marzeń łączy się zawsze z dużą ilością emocji. To strach przed decyzjami, niepewność obranej drogi, rozważanie różnych perspektyw, ale też piękno odkrywania nowych ścieżek w życiu. To właśnie sprawia, że warto podjąć wyzwanie, bo ta droga rozwija nas bardziej, niż cel sam w sobie. Tak samo jest w tańcu. 

 

Choreografia: Agnieszka Litman

 

  1. Modern Jazz Średnio zaawansowany ‘Broken’      /2:29 

Grupa zaprezentuje dwie choreografie mówiące o zranieniu przez drugą osobę. Głównymi emocjami w obu częściach jest cierpienie, niemoc oraz ból. Są to trudne uczucia, spowodowane działaniami drugiej, często nieodpowiedniej dla nas osoby, z którymi przychodzi nam sobie poradzić. 

 

Choreografia: Elwira Drobik

 

  1. Jazz Funk OPEN       /1:14 

Najmłodsza stażem grupa w Jazzymotion Studio to Jazz Funk Open. Dziewczyny tańczą razem dopiero od kwietnia. To osoby z różnym doświadczeniem tanecznym. Mimo tego udało nam się stworzyć piękną, kobiecą choreografię, która jest momentami delikatna, ale też pozwala tancerkom na pokazanie pazura. 

 

Choreografia: Elwira Drobik

 

  1. Duet Hip hop Agnieszka Worobiej i Elwira Drobik

Polepiony to dynamiczna, hip hopowa choreografia, w której ruchy oddają jak najwierniej sens utworu. Pojawiają się zarówno detale pod konkretne słowa w muzyce, jak i czyste flow w hip hopowym klimacie. Choreografia przeniesiona została na duet dwóch dynamitów energetycznych – Agnieszki i Elwiry.

 

Choreografia: Agnieszka Worobiej

 

  1. Kids Pozytywki /2:28 

Z tą choreografią grupa Jazzy Kids reprezentowała Jazzymotion Studio na zawodach w tym sezonie. Dzieci przeniosą nas w świat pozytywek. Kluczem do baśniowych drzwi wprowadzą dziecięcą radość i ciekawość tego, co nieodkryte. 

 

Choreografia: Kornelia Kunka

 

  1. Duet Jagna i Kornelia Skotarczak 'Mori’ /1:32 

Duet “Mori” zatańczą dwie siostry: Jagienka i Kornelia. Choreografia to opowieść o tym, że dobrze jest mieć swojego anioła stróża, kogoś, kto zawsze się o nas troszczy i nas wspiera. Jedną z takich niezwykłych relacji jest siostrzana miłość. 

 

Choreografia: Agnieszka Litman

 

  1. Modern open ‘Love me or leave me’ /2:25 

Romantyczna miłość znana jest z tzw. różowych okularów, przez które patrzymy, gdy jesteśmy zauroczeni drugą osobą. Z biegiem czasu jednak trwanie przy sobie staje się coraz większym wyzwaniem, aż dochodzimy do momentu kulminacyjnego, w którym musimy podjąć decyzję – kochajmy się lub rozejdźmy w swoje strony. 

 

Choreografia: Kornelia Kunka

 

 

  1. ‘I will wait’ /3:49 

Relacje międzyludzkie wymagają od nas zaangażowania i codziennej uważności. Niejednokrotnie to próba dla naszej wrażliwości, cierpliwości, wyrozumiałości dla drugiej osoby. Utrzymanie relacji bywa niełatwe, ale każda z nich niesie ogromną wartość niezależnie od tego, czy przetrwa próbę czasu oraz odległości. Takie są też relacje w tańcu, który nas łączy, nawet jeżeli nasze drogi po jakimś czasie się rozejdą. 

 W choreografii wystąpią grupy: reprezentacyjnaJazzy i średniozaawansowana Modern Jazz.

 

Choreografia: Agnieszka Litman